Символіка

Рішення 08 сесії 06 скликання Вороновицької селищної ради від 11.07.2011р. "Про затвердження Положення "Про селищний конкурс по визначенню символіки територіальної громади селища"".

Додаток до рішення 08 сесії 06 скликання Вороновицької селищної ради.

Рішення 09 сесії 06 скликання Вороновицької селищної ради від 22.09.2011р. "Про затвердженняч тексту та музики гімну селищної ради".

Гімн Вороновиці

Сл.. О.Кім, муз. І.Нікітенко

1.  Серед полів, де колос золотиться.

На сонці грає чисте джерело.

Веселкою цвіте Вороновиця -

Прадавнє й молоде завжди село.

Приспів: Моє життя, моя Вороновиця,

Як би далеко нас не занесло.

Завжди душа летить, мов птиця

У рідне серцю, дороге село.

 

2.  Лунає пісня кобзаря й донині 

Між солов'їних трелей у садах.

Збулась тут мрія вікова людини

Піднятися у небо, наче птах.

Приспів

3.У кожному камінчику й листочку  

 Далеких предків голоси живуть

Ми вірнії твої сини і дочки,

Нащадки твою славу збережуть.

Приспів.

 

ЗОБРАЖЕННЯ ОПИС ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО

ПРАПОР cмт.ВОРОНОВИЦЯ

 

1.     ОПИС ПРАПОРА cмт.ВОРОНОВИЦЯ.

Прапор cмт.Вороновиця являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 на полотнищі розташовані три смуги висота кожної становить 1/3 висоти прапора. cмт.Вороновиця історично відноситься до подільської землі, герб та прапор має синій колір. Географічно селище розміщено на теренах Придніпров'я, на крайньому заході Київщини, герб якої червоного кольору. Між синьою та червоною частинами прапора темно-зелена частина, яка символізує приналежність селища до Вінницького району. В центрі прапора зображення малого герба cмт.Вороновиця висота, якого становить 1/3 висоти прапора.

2.      ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАПОР cмт.ВОРОНОВИЦЯ.

Дане положення відповідно до історичної традиції тасучасної міжнародної практики визначає правовий статус прапора селища, регламентує порядок його використання, відтвореннята використання.

А) прапор селища є офіційним символом cмт.Вороновиця, який наслідує історичну традицію використання місцевої символіки, атрибутом влади органів місцевого самоврядування.

Б) прапор селища (оригінал) встановлюється в службовому кабінеті селищного голови, а на час скликання сесії вноситься до залу засідання .

В) репродукування та тиражування селища здійснюється

•      У вигляді кольорового, чорно-білого обємного чи графічного зображення.

•      Довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів.

•      Довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів.

При репродукуванні та тиражуванні прапора має бути зображена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією селищної ради.

Г) прапор піднімається перед будинком селищної ради (або в іншому відведеному місці):

•         У дні державних свят України.

•    Під час проведення сесій селищної ради та засідань виконавчого комітету.

•      Прийому офіційних делегацій, урочистих церемоній та свят.

За обставин коли здійснюється одночасне підняття державного прапора України та прапора селища останній не може перевищувати розміри державного прапора України і розміщується справа від нього (збоку глядача).

Д) прапор селища може бути піднятий під час урочистих заходів, які проводять підприємства, організації не залежновід формвласності.

Е) прапор селища використовується :

•   Як елемент святкового оформлення селища підчас урочистих церемоній селищних свят тощо.

•   Під час проведення місцевих господарських, політичних, культурних та спортивних заходів використовується :офіційними делегаціями у районних обласних, загальнодержавнихта міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культурита спорту.

• Під час урочистої присяги новообраного селищного голови.

Є) всі підприємства, установи, організації та фізичні установи можуть використовувати тільки затверджене зображення прапора (згідно з еталоном). А з комерційною метою(реклама виготовлень, сувенірної продукції) - з дозволу селищної ради, напідставі угоди з нею.

3) виключне право на використання прапора належить селищній раді. Відповідальність за дотримання вимог,щодо його використання покладається на селищного голову.

Ж) не дозволяється без спеціального згоди використання прапора у випадках не передбачених цим положенням.

Ж) у випадку наруги над прапором селища нафізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення чи покарання у визначеному закономпорядку.

 

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГЕРБ

смт.ВОРОНОВИЦЯ

 1. ОПИС ГЕРБА смт.Вороновиця ВЕЛИКИЙ ГЕРБ

герб має форму традиційного геральдичного щита.

На гербі домінують два кольори, які розділені по діагоналі щита срібною (білою) стрічкою, що має три хвилі (дві вверху. одну внизу) і символізує річку Воронку, яка за однією з версій, є топонімом селища. Ширина стрічки 1/5 ширини щита.

Верхня права частина синього кольору із золотим шістнадцятипроменевим усміхненим сонцем - історичний територіальний символ Поділля. Діаметр сонця складає 1/5 ширини щита.

Нижня ліва частина темно-зеленого кольору вказує на те, що Вороновиця є складовою частиною Вінницького району .

У центральній частині щита - ворона, що летить, чорно-синього кольору, який тримає сувій - символ ще однієї давньої легенди про походження назви селища.

По периметру щита облямівка (3/100 ширини щита) золотого кольору.

Щит покладений на декоративний картуш, прикрашений піввінком-з боків із золотого пшеничного колосся, а в нижній частині із дубового листя та яблуневої гілки природного кольору із трьома п'ятипелюстковими білими квітами із золотими серцевинами. Вінок перевитий стрічкою кольорів прапора селища Вороновиці (синій, зелений, червоний).

МАЛОГО ГЕРБА

В якості малого герба смт.Вороновиця використовується головний елемент великого герба (за описом наведений вище), позбавлений поза щитових елементів - картуша, вінка і стрічок.

2. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГЕРБ.

Дане Положення у відповідності до історичної традиції та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус селищного герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

A) Герб  селища є місцевим символом, який наслідує історичну традицію побутування земельної символіки, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування

Б) Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (опис) зберігаються в залі засідань селищної ради, дублікат в селищному будинку культури і має вільний доступ до ознайомлення мешканців та гостей селища.

B)  Репродукування  та тиражування герба селища здійснюється

•     У вигляді кольорового, чорно-білого обємного чи графічного зображення.

•     Довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів.

•     Довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів.

При репродукуванні та тиражуванні герба має бути зображенакольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією селищної ради.

Г) зображення відтворюється:

•      На фасаді будинку селищної ради.

•      У залі засідань селищної ради.

•      Бланках.

•      Офіційному сайті селищної ради.

•      При в'їзді на територію селища.

Д) зображення герба використовується:

•      Як елемент святкового оформлення селища під час урочистих церемоній селищних свят тощо.

•      На почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих документах (угодах про роботу та співробітництво) відзнаках пристижу у сфері бізнесу, культури та спорту.

Е) всі підприємства, установи, організації та фізичні установи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном). А з комерційною метою (реклама виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу селищної ради, на підставі угоди з нею.

Є) виключне право на використання герба належить селищній раді. Відповідальність за дотримання вимог, щодо його використання покладається на селищного голову.

Ж) не дозволяється без спеціального згоди використання герба у випадках не передбачених цим положенням.

3) у випадку наруги над гербом селища на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення чи покарання у визначеному законом порядку.

Середній курс валют
Валюта
Купівля
Продаж